Czym jest Podczerwień?

W Fizykoterapii wykorzystuje  się  promieniowanie podczerwone do światłolecznictwa...

PROMIENIE PODCZERWONE IR

Promieniowanie podczerwone to część widma promieniowania optycznego zawarta pomiędzy światłem widzialnym (od 780 nm) a mikrofalami (do 1 mm). Efekty biologiczne zawiązane są z absorpcją  promieniowania przez skórę, które w znacznej mierze zależy od długości fali i pochłaniania przez zawartą w tkankach wodę. Penetracja wynosi od kilku milimetrów w przypadku najgłębiej penetrującego IR-A (780-1400 nm) i ogranicza się do warstwy rogowej naskórka w przypadku fali o długości powyżej 3000 nm (IR-C). Należy przy tym podkreślić, iż promieniowanie IR prawie w całości jest  pochłanianeprzez tkanki.

 

Działanie biologiczne podczerwieni zwiazane jest z podniesieniem  przez nie temperatury tkanek w skutek zwiększenia energii kinetycznej ich cząsteczek.


To wlasnie nasze Słońce jest podstawowym źródłem energii podczerwonej, z którym mamy kontakt na co dzień,  jednakze podczerwien w Kabinie Infra Red nie opala.Ciało w saunie IR poddawane jest elektromagnetycznemu promieniowaniu podczerwonemu o długości fali od 4000 do 15 000 nm. Promieniowanie to  emitowane w mojej Kabinie Inra Red  charakteryzuje się właściwościami leczniczymi i  zalecane jest do wykorzystywania w fizykoterapii i rehabilitacji, oraz kosmetyce. Stanowi ono 40% promieniowania słonecznego,  zatem można więc powiedzieć, że w kabinie Infrared korzystamy z dobroczynnego działania słońca - dającego ciepło i dobre samopoczucie psychofizyczne, bez udziału szkodliwych promieni UV.  Moja Sauna IR to również doskonały relaks w postaci terapii ciepłem (zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym i deszczowej wiośnie) Podczas pochmurnych wiosennych dni, gdy temp. sięga ok. 10 °C, zdarza się, że po zajściu słońca za chmurami, odczuwamy nagły chłód, mimo, że temperatura nie miała czasu spaść. To tak  jak gdyby chmura nie pozwalała ciepłym podczerwonym promieniom nas dosięgnąć. Ciepło podczerwone w podczerwonym systemie termicznym jest dokładnie takie, jak to pochodzące od naszego słońca lub to, które wytwarza nasze ciało.Brak energii  cieplnej w naszym organizmie powoduje niedobór hormonu przysadki  mózgowej jaką jest SEROTONINA...A więc podczerwień    przede wszystkim ładuje  nasz organizm życiodajną energią .

Dlaczego Podczerwony system termiczny jest wyjątkowy?

 Wykorzystuje on podczerwone promieniowanie w celu bezpośredniej penetracji tkanek ludzkiego ciała, do głębokości powyżej 3,5 cm penetrując  aż do kości. Wydajność tej energii jest zmieniana tak, by dokładnie dostosować ją do własnej energii podczerwonej ciała. Nasze ciało wchłania aż 93 % podczerwonych fal, które docierają do skóry.

Kabina cieplna Infrared (IR) często mylona jest z tradycyjną sauną . Jedyne podobieństwo to oddziaływanie ciepłem, które regeneruje i oczyszcza organizm. Działanie sauny tradycyjnej na organizm możemy określić jako pro-zdrowotne, natomiast działanie sauny Infrared jako lecznicze i rehabilitacyjne.
 Tradycyjna sauna, aby wywrzeć na nas swój leczniczy efekt, musi polegać wyłącznie na dwóch źródłach ciepła: najpierw konwekcja (prądy powietrza), później przewodnictwo (bezpośredni kontakt gorącego powietrza ze skórą). W promieniowaniu podczerwonym powietrze podgrzewane jest przez mniej niż 20 % energii podczerwonej, co pozostawia ponad 80 % na jej bezpośrednie przetworzenie na ciepło w naszym ciele. Stąd też, system oparty na podczerwieni może ogrzać swoich użytkowników do znacznie większej głębokości i znacznie bardziej wydajnie niż tradycyjna sauna, ponieważ wydajność jego energii jest wykorzystywana przede wszystkim w celu przetworzenia energii bezpośrednio na ciepło wewnątrz ciała, a nie stworzenie bardzo gorącego powietrza, które nagrzewa skórę jedynie zewnętrznie. Ta istotna różnica tłumaczy wiele z bezprecedensowych korzyści wynikających z zastosowania Podczerwonego systemu termicznego, na które nie pozwala tradycyjna  sauna  fińska.
Promieniowanie podczerwone  INFRA RED stosowane w Podczerwonym systemie termicznym może wywoływać 2 do 3 razy wyższy poziom usuwania toksyn z organizmu... Jednocześnie, system wykorzystuje o wiele niższe temperatury powietrza -maksymalnie do 60 st.Niższe zakresy temperatur gwarantują większe bezpieczeństwo dla osób obawiających się ryzyka związanego z układem krążenia, który może ucierpieć w wyniku wysokich temperatur w tradycyjnej saunie.
 Poza tym, w saunie na podczerwień, przy temperaturach od około 25o C do 60 °C, oddycha się znacznie bardziej przyjemnie i   komfortowo  w porównaniu do tradycyjnej sauny. Pacjenci  mając możliwość łatwiejszego oddychania w chłodniejszej atmosferze, mogą jednocześnie ogrzać się tak bardzo, jak tylko tego pragną . Dodatkowym argumentem są bardzo pozytywne komentarze korzystających, dotyczące dobrego samopoczucia po wyjściu z takiej sauny. System sauny na podczerwień pozwala nawet na pełne otwarcie drzwi podczas użytkowania, jeśli zależy nam wyłącznie na podczerwonej penetracji lub, jeśli celem jest minimalne pocenie, jako wstęp do właściwego ogrzania. Seans taki można   potraktować jako rozgrzewkę przed rozciąganiem, dużym wysiłkiem fizycznym, bieganiem lub wystawieniem na działanie zimnej pogody, a przede wszystkim przed wykonaniem profesjonalnych zabiegow kosmetycznych wymagajacyh wczesniejszego rozgrzania ciala , w celu skuteczniejszj penetracji kosmetykow w glab skory...

 

 

 

 Innowacyjna Sauna na podczerwień z dodatkowymi elementami aromaterapii , koloroterapii , muzykoterpii i thalassoterapii umili Państwu w pełnym tego słowa znaczeniu czas ....Cenny Czas , który okaże się zapewne niezwykle wspaniały i pozwoli na oddanie się w błogie zapomnienie ... To przeznaczenie chwili na medytację i oddanie się wyłącznie dla Samego SIEBIE...Polecam gorąco magiczną moc gorącej podczerwieni i zapraszam do mojego gabinetu na profesjonalne seanse .SylwiaWeiss.