Chromoterapia

 

              Chromoterapia: czyli leczenie kolorem, światłolecznictwo, akupunktura i terapia barwna.

                                         

 

Uzdrawianie kolorami było częścią starożytnej wiedzy, nauczanej i praktykowanej m.in. w Egipcie Grecji oraz w Azji: w Chinach, Indiach i Tybecie. Przez wieki używano wiedzy o właściwościach kolorów do przywracania harmonii w organiźmie człowieka.Zapraszam serdecznie do mojego gabinetu  na odkrywanie tajemnicy  drogocennej chromoterapii.

Image

NIEBIESKI -kolor nieba i wody, zapewnia ciszę, spokój i odprężenie. Zmniejsza stres, działa kojąco przy stanach lękowych i zaburzeniach snu,a wiec nasenny i przeciwbólowy. Działa tonująco na osoby agresywne (także autoagresywne). Nie tylko jednak odpręża i relaksuje, lecz także ułatwia skoncentrowanie się, przynosi ulgę przy bólach głowy, stawów czy gardła.

Image ŻÓŁTY- jest kolorem słońca, wspomaga kreatywne myślenie, podnosi pozytywne nastawienie do życia i ogólne dobre samopoczucie. Kolor żółty motywuje ducha, zwalcza smutek i melancholię. Wpływa także pozytywnie na system trawienny.
Image ZIELONY - to barwa przyrody. Światło zielone uspokaja i jednocześnie pobudza. Ułatwia wypoczynek i regenerację oraz wspiera wewnętrzną i zewnętrzną harmonię. Działa wyciszająco na serce i system nerwowy. Wpływa kojąco na stany zapalne, bóle głowy i zmęczenie .Uspakaja ...wycisza i relaksuje...Działa stabilizująco, harmonizuje , dezynfekuje,a przede wszystkim zmniejsza nadmierna aktywność gruczołów. 
Image

CZERWONY - wspiera siły życiowe, emocjonalność i zdolność do działania. Jest barwą aktywności i ciepła, czyni człowieka aktywnym i kreatywnym. Pobudza krążenie i ukrwienie oraz podnosi poziom energii. Czerwień przyczynia się także do wzrostu dobrego samopoczucia i witalności.Budzi w nas optymizm.

Barwa ta ma właściwości stymulujące, dla osób apatycznych... Efektem biologicznym zastosowania światła czerwonego  jest przede wszystkim  podgrzanie określonych partii ciała od wewntąrz.