Sól w saunie

 

Sól w saunie to jeden ze sposobów na poprawę naszego stanu zdrowia, a przy tym element ozdobny, który umili nam czas spędzony w saunie. Taka sesja w podczerwieni  z wykorzystaniem leczniczych krysztalkow soli to  swojego rodzaju thalassoterapia....Thalasa oznacza z j.greckiego  morze...Thalassoterapia to  leczenie wszystkimi walorani morza...między innymi oddychanie silnie zjonizowanym powietrzem dzięki kryształom naturalnej soli morskiej w kabinie INFRA RED

Sól to jeden z najważniejszych elementów klimatu  sauny...Oczywiscie koloroterapia i muzykoterapia, a przede wszystkim lecznicze promienie podczerwieni tworza jedyny w swoim rodzaju caloksztalt jedynego w swoim rodzaju leczniczego i niezastapionego seansu w saunie InfraLINE...

sól w saunie  

Sole których używa się w saunie mają kojący wpływ na nasze zmysły i wspaniale oddziałują na nastrój i nasze zdrowie.
Zarówno sól himalajska i kłodawska, sprzyjają ujemnej jonizacji powietrza, wzbogacając kąpiel w saunie o takie pierwiastki jak jod, sód, potas, brom oraz wapń.
Działanie soli w saunie skutkuje przede wszystkim udrożnieniem górnych i dolnych dróg oddechowych, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na nieżyt nosa, zapalenie gardła , zapalenie zatok , astma oskrzelowa , czy inne inekcje drog oddechowych...


 Zjonizowane powietrze w kabinie InfraRED ma korzystny i dobroczynny  wpływ na nasze zdrowie.

 

 

Jonizacja powietrza w saunie....

Polecam do zapoznania sie z artykulem ze strony Firmowej InfraLINE:

 

Mikroklimat groty solnej...

Ważną właściwością powietrza, którym oddychamy jest zawartość jonów dodatnich i ujemnych. Dla ludzi najkorzystniejsze jest powietrze zjonizowane ujemnie. Takim powietrzem oddychamy spacerując brzegiem morza, bądź bezposrednio  po burzy – wtedy czujemy się najlepiej. Niestety otaczające nas urządzenia elektroniczne, elektryczne oraz sprzęty z tworzyw sztucznych emitują niekorzystne dla naszego zdrowia jony dodatnie.
Dodatnią jonizację powietrza możemy zneutralizować umieszczając w saunie urządzenia służące do ujemnej jonizacji powietrza. Wykorzystywana tu sól jest naturalnym jonizatorem ujemnym - emituje jony ujemne, które w rozgrzanej saunie neutralizują niekorzystną dodatnią jonizację powietrza i podnoszą poziom jonów ujemnych. Uzyskujemy tu mikroklimat groty solnej - wszystkie pierwiastki zawarte w soli w postaci lotnej unoszą się w powietrzu, którym oddychamy podczas seansów. Nasycone rozpuszczonymi skałami solnymi powietrze zawiera łatwo przyswajalne przez organizm magnez, potas, wapń, cynk, żelazo, krzem, fosfor, siarka, miedź, fluor, tytan, stront, mangan.
Taka technologia pozwala nam oddychać powietrzem sprzyjającym zdrowiu, poprawie naszego samopoczucia. Ujemnie zjonizowane powietrze to przede wszystkim:
● lepsze wchłanianie tlenu przez organizm,
● pozytywny wpływ na wydajności intelektualnej,
● wspomaganie utrzymywania odpowiedniego stanu nawilżenia skóry,
● działanie bakteriobójcze i wirusobójcze,
● doskonałe samopoczucie.
 

 

Multicup z solą himalajską w mojej saunie  Infrared przeznaczony takze  na plasterki cytrusów, zioła i krysztalki szlachetnych kamieni....Dzieki takim dobrobytom w mojej saunie dysponujemy  typowym zdrowotnym mikroklimatem groty solnej:) Typowa Czara termalna do saun fińskich.
Na plasterki cytrusów, zioła, olej...polecana przez firme InfraLIne...


 

Lampa solna do saun fińskich i Infrared....

Moze w przyszlosci  zostanie zamowiona  do mojej sauny?


 

 Przepiekne Panele solne polecane przez firme InraLINE.