Zalety Sauny Infra RED

 

Zalety saun Infrared

  1. Sesja w saunie odbywa się w niższej temperaturze do 60°C, dzięki czemu możemy w niej przebywać dłużej, do 30 minut, promienie podczerwone nagrzewają nasze ciało do 4,5 cm , penetracja promieni do kosci,  następuje intensywane pocenie się. Podczas jednej sesji spalamy do 900 kalorii
  2. Skóra zostaje oczyszczona z toksyn i ma ładniejszy, zdrowszy wygląd (nastepuje usprawnienie krazenia krwi i limfy)
  3. Wyraźna redukcja cellulitu (ustepuja obrzeki i zastoje zylne,  nastepuje poprawa ukrwienia w dystalnych czesciach konczyn)
  4.  INFRA Red zalecana jest  przez lekarzy w leczeniu bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób zwyrodnieniowych  stawowych, kregoslupa ,  zaburzeń krążenia....
  5. Redukuja napięcia stresu i chronicznego zmeczenia
  6. Nastepuje wyraźna  poprawa odporności  immunologicznej organizmu
  7. Wydzielanie endorfin sprawia , ze jestesmy szczesliwi.

  Badania z udziałem pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa wykazały zmniejszenie bólu, sztywności i zmęczenia podczas leczenia sauną na podczerwień... 

 

 

W saunach na podczerwień ani pocenie się, ani silniejsze peryferyjne krążenie nie jest barierą - mamy do czynienia z efektem głębokiego ciepła. Efektem jest większy spadek ilości tłuszczu (nie tylko wody) w bardziej komfortowych warunkach (niższa temperatura) niż w przypadku saun tradycyjnych.

Przekrój skóry i działanie promieni UV

  • IR-A - ciepło wnika głęboko pod skórę do naczyń krwionośnych
  • IR-B - ciepło trafia w skórę właściwą
  • IR-C - ciepło ogrzewa wierzchnią warstwę skóry

Podczas 10-20 minutowej sesji w saunie serce zwiększa prędkość bicia od 50% do 75%. Przemiany metaboliczne tym spowodowane są porównywalne do efektów przy ćwiczeniach fizycznych. Przyspieszony puls jest ekwiwalentem energicznego marszu. Nie występuje jednak porównywalne zwiększenie ciśnienia - dzięki ciepłu naczynia krwionośne są rozszerzone i krew może szybciej płynąć. Toksyny takie jak sód, alkohol, nikotyna, cholesterol czy ciężkie metale (kadm, ołów, cynk, aluminium) gromadzą się w ciele z każdym dniem. Ciało eliminuje większość toksyn podczas pocenia się. Ogrzewanie promieniami podczerwieni przyśpiesza ten całkowicie naturalny proces. Wskutek szybszego krążenia krwi skóra wydala zanieczyszczenia i martwe komórki. Dzięki temu skóra staje się jędrna i gładka.

Promienniki podczerwieni emitują promieniowanie cieplne bardzo zbliżone do ciepła słonecznego i energii cieplnej produkowanej przez organizm ludzki w procesie spalania substancji energetycznych. Ciepło emitowane przez promienniki podczerwieni oczyszcza skórę i tkankę podskórną ze zbędnych toksyn, tłuszczu i wody, a poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa przepływ krwi i ukrwienie tkanek. Korzystanie z promieniowania podczerwonego w istotny sposób ogranicza powstawanie celullitu   wspomaga jego zwalczanie. Udowodnione jest skuteczne wspomaganie leczenia bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych i zaburzeń krążenia w obrębie skóry.

Medycyna wykorzystuje promieniowanie podczerwone w łagodzeniu bólów związanych z dyskopatią, złamaniami, zbyt forsownymi ćwiczeniami (kurcze i napięcia mięśniowe)  i menstruacją, a także jako czynnik przyspieszający leczenie skaleczeń i szoku pourazowego. Regularne korzystanie z sauny ogrzewanej promiennikami podczerwieni ma podobny wpływ na organizm ludzki jak systematyczne ćwiczenia fizyczne. Rozgrzewanie ciała powoduje powiększenie się pojemności serca, wzrost tętna - przepływu krwi oraz wzmożone spalanie kalorii wynikające z pocenia się, a zatem utratę wagi ciała.

Ubytek kalorii podczas 15-minutowego przebywania w kabinie, to utrata ok. 1800 kcal, co odpowiada ilości spalonej podczas przebiegnięcia 5-6 km. Delikatne ciepło, brak krępującego ciało odzienia, nastrój spokoju i swobody oraz świadomość pożytków wynikających z korzystania z kabiny ogrzewanej promiennikami podczerwieni, powoduje naturalny odpływ napięcia i stresów dnia codziennego.

Z tego sposobu relaksu można korzystać bez ograniczeń, zarówno co do częstotliwości jak i wieku.